pannon palatinus

Emberiség a jelentések tükrében I.

Emberiség a jelentések tükrében (I.rész) - Dr.Szacsky Mihály előadása

A növekvő emberiség, a Föld nyersanyagainak visszafordíthatatlan felhasználása, a napjainkban már vitathatatlan klímaváltozás és élelmiszer, vízhiány, aggasztó helyzetét elsőként 1968-ban a Római Klubban vitatták meg. A Római Klubtól függetlenül egy megbízás alapján Susan George „Luganoi tanulmány" címen jelentette meg 1999-ben tanulmányát A jelentés elveiben hasonlított a Római Klub „jelentéseire". Ezt a művet 15 nyelvre fordították le. Egy kis csoport, akik elsősorban kutatók, tanárok, tehát gondolkodó emberek, érezve jelenünk aggasztó természeti helyzetét, 2004-ben a „Műegyetemen" megalapították a „Pannon-Palatinus Társaságot. A Palatinus Társaság egyik alapítója 2011-ben tette közzé a „Palatínus Locarnoi jelentését".

• Az előadás 2014. május 22-én hangzott el a Kulti-Szalon rendezvénysorozatában.

További események:

royale creativity featured works
bullet hover email hover menu arrow